Kolejna witryna sieci „Blog.pl”
piątek Styczeń 19th 2018
https://www.facebook.com/czytadelko.piszecomysle

Ciekawe strony

Treści własne

Archiwa

Wszyscy w górę. Stephanie Clifford. Recenzja

Wszyscy w górę.
Autor : Stephanie Clifford
Wydawnictwo Czarna Owca

 

image001 (6)

Evelyn Beegan ma dwadzieścia sześć lat, jest bystra i dowcipna, ale nie czuje się pewnie w towarzystwie. Robi wszystko, by odnaleźć swoją ścieżkę w życiu i uwolnić się spod wpływu apodyktycznej matki. Wśród uprzywilejowanych kolegów czuje się gorsza. Jednak kiedy zaczyna pracę dla portalu społecznościowego dla elit, jest zmuszona się do nich zbliżyć.

Werbując nowych członków portalu, wkracza do środowiska najbogatszych i najbardziej wpływowych ludzi. Bycie częścią tego świata coraz bardziej ją uzależnia. Kiedy jej rodzina wpada w kłopoty, Evelyn desperacko stara się utrzymać pozory. Walczy, choć grunt usuwa jej się spod nóg…

Powieść „Wszyscy w górę” to przestroga dla każdego z nas. Gdy chcemy dopasować się do środowiska, do którego ani trochę nie pasujemy. Evelyn główna bohaterka próbuje wejść w życie bardzo bogatej, wysoko urodzonej młodzieży, której majątki rodzinne są warte dziesiątki milionów dolarów. Ta historia musiała zakończyć się katastrofą. Desperacja Evelyn była straszna. Dziewczyna oderwała się totalnie od rzeczywistości. W tym samym czasie jej rodzina przeżywała własną tragedię i traciła latami wypracowaną pozycję. Młoda dziewczyna , zachłysnęła się życiem w luksusie, na który nie było ją stać. Dopadły ją długi, utrata godności, przyjaciół, poniżenie. Książka podzielona jest na trzy części. Osobiście najbardziej przypadła mi do gustu ostatnia część , bo najwięcej było w niej akcji i emocji. Pozostała część książki to czasami zbyt długie i nudne opisy życia nowojorskiej młodzieży. Nasza główna bohaterka otrzymała pracę w nowo tworzącym się portalu społecznościowym dla „klasy wyższej”. Jej zadaniem było ściągnąć jak największą liczbę zamożnych członków. Dziewczyna jednak oprócz wykonywania swojej pracy, maksymalnie wtopiła się w świat luksusowego życia. Historia ciekawa lecz miejscami nużąca. Za to pod koniec nabiera właściwego tempa i dostarcza dużej przyjemności z czytania. To co wyniosłam z tej lektury to fakt, że niektóre ambicje mogą być bardzo destrukcyjne i toksyczne. Więc czasami warto zweryfikować nasze cele i nie brnąć ślepo przed siebie.

Komentuj