Kolejna witryna sieci „Blog.pl”
piątek Styczeń 19th 2018
https://www.facebook.com/czytadelko.piszecomysle

Ciekawe strony

Treści własne

Archiwa

Za drzwiami pałacu. Recenzja

Za drzwiami pałacu

Autor: Cay Garcia

Wydawnictwo: Znak literanova

Garcia_Zadrzwiamipa

Za drzwiami pałacu w Rijadzie saudyjska księżniczka Arabella wiedzie typowe życie arabskiej arystokratki. Jej garderobę wypełniają abaje od Chanel i kolekcje drogich torebek, a z szuflad wysypuje się brylantowa biżuteria. Codzienność kobiet z saudyjskiej rodziny królewskiej to baśniowe przyjęcia na pustyni, stoły uginające się od egzotycznych rarytasów i przejażdżki drogimi samochodami.

A przynajmniej tak to wygląda na pierwszy rzut oka…

Autorka tej książki, absolwentka elitarnej szkoły dla kamerdynerów, została osobistą asystentką księżniczki. Aby nie stracić posady, musiała się zmagać z pretensjami rozkapryszonej arystokratki. Jednak gdy poznała ją lepiej, odkryła smutną prawdę o przeszłości księżniczki.

Jakże cudownie byłoby żyć w luksusach. Wyobraźcie sobie… przepiękne wnętrza, złoto, kryształy, turkusy, przepych, służba na każde skinienie palcem, stoły uginające się od najprzeróżniejszych potraw, biżuteria, perfumy, torebki… Piękna wizja nieprawdaż? W takich warunkach żyją Arabskie księżniczki, więc czemu nienawidzą świata i ludzi? Czemu są sfrustrowane i samotne? Czemu mają kompleksy, są agresywne i nieprzystępne. Na te pytania znajdziecie odpowiedzi w powieści „Za drzwiami pałacu”.  W tej powieści otrzymacie  prawdziwą ucztę dla zmysłów: plejadę smaków, kolorów, zapachów. Ujrzycie niewyobrażalny wręcz przepych i rozrzutność. Tylko co naprawdę dzieje się za drzwiami pałacu? Już tak cudownie nie jest gdy pozna się jego wnętrze. Główna bohaterka znajduje się w samym środku cyklonu. Zostaje główną asystentką saudyjskiej księżniczki. I tu pryska cała piękna bańka mydlana. Księżniczka jest rozkapryszoną, rozwydrzoną i nieszczęśliwą dziewczyną. Mimo całego blichtru jaki ją otacza jest samotna i niezadowolona z życia. Aby dać upust swoim emocjom w brutalny sposób upokarza swoich pracowników. Dochodzi do rękoczynów i znęcania się psychicznego. Warto przeczytać choćby dlatego, by zobaczyć oczami autorki, pięknie opisany, choć popsuty, ale jednak piękny bajkowy świat, a także dlatego by wyciągnąć wnioski dla siebie. Czy na pewno więcej i więcej i więcej to jest prawdziwe szczęście? Przeczytajcie, przekonacie się, że z całą pewnością nie.

Komentuj