Kolejna witryna sieci „Blog.pl”
niedziela Grudzień 17th 2017
https://www.facebook.com/czytadelko.piszecomysle

Ciekawe strony

Treści własne

Archiwa

Przerażające oddziaływanie na odległość. Czarujące Czarownice cz.III. Recenzja

Przerażające oddziaływanie na odległość. Czarujące Czarownice cz.III.
Autor : Maciej Bennewicz
Wydawnictwo Coach&Couch Autobus i Kanapa

pobrane (1)

W trzeciej części powieści Bennewicza, czytelnik jest zaskakiwany niemniej niż w poprzednich. Tytuł cyklu: Przerażające oddziaływania na odległość – to cytat z Einsteina. Czym był tak przerażony? Fizyką kwantową, fizyką cudów.
Autor w swojej powieści wprowadza nas w świat, w którym cuda nowej fizyki stały się rzeczywistością. Podróże w czasie i światy alternatywne to naturalne zjawiska, zaś czary, to codzienna praktyka. W części trzeciej tytułowe Czarujące czarownice nie tylko rzucają uroki i władają światem, są również budzącą lęk pięknymi kobietami o uwodzicielskim uroku. Namiętność, pożądanie, zemsta to uczucia, które targają bohaterami. Tym razem nie zabraknie też wielkiej miłości, podstępnej zdrady, walki na miecze i hordy dzikich wojowników.

Maciej Bennewicz w trzeciej części swojej powieści nie pozwala czytelnikowi na nudę. Dzięki tej lekturze zapewnicie swojemu umysłowi wspaniałą gimnastykę. Autor przeskakuje z jednej rzeczywistości do drugiej, pojawiają się nowe postacie, powstają nowe historie. I jak tu odgadnąć kto stał się kim? Osobiście wracałam kilka stron, by poskładać sobie wszystko w jedną całość. Do końca powieści nie dostajemy jednoznacznej odpowiedzi. Dlatego też chętnie przeczytam kolejną część by przekonać się czy moje domysły były słuszne.

W tej książce istnieją światy równoległe i mają niezliczone wersje. Poznacie również Polskę w odmienionej wersji, pozornie „idealnej”, ale jak każdy ideał jak się okazuje ma wiele rys. 

Autor w tej części powieści obnaża i w dosyć dosadny sposób opisuje naszą terażniejszą rzeczywistośc. Przeglądamy się w niej jak w lustrze, bo prawda bije niestety z każdego słowa. Powieść dynamiczna z humorem, przenosi czytelnika w zupełnie inny świat.

Komentuj