Kolejna witryna sieci „Blog.pl”
niedziela Grudzień 17th 2017
https://www.facebook.com/czytadelko.piszecomysle

Ciekawe strony

Treści własne

Archiwa

Przerażające oddziaływania na odległość cz II Głowa do wynajęcia. Recenzja

Przerażające oddziaływania na odległość cz II Głowa do wynajęcia.
Autor: Maciej Bennewicz
Wydawnictwo Coach&Couch Autobus i Kanapa.

 

benek

„Przerażające oddziaływania na odległość cz II Głowa do wynajęcia” to kontynuacja losów bohaterów powieści pt.”Przerażające oddziaływania na odległość cz.I Gra w kości”. Druga część jest mroczniejsza od pierwszej i jednocześnie bardziej refleksyjna. Postaci uwikłane są w coraz bardziej niebezpieczne intrygi, po omacku szukają wyjścia z labiryntu spisków. Poznasz korupcję na szczytach władzy i magię karaibskich bóstw. Niektórzy bohaterowie życia publicznego mogą się wydać dziwnie znajomi.

 

” Głowa do wynajęcia” to powieść inna niż wszystkie. Jeśli spotkałeś się już z realizmem magicznym, to wiesz, że autor takiej książki popuszcza wodzę fantazji. Porusza się w świecie dziwnym, innym,nierealnym, nawiązuje do mitów i legend i miesza to wszystko z rzeczywistością. Taka właśnie jest „Głowa do wynajęcia”.  Jak i w pierwszej części  losy bohaterów splatają się ze sobą, tworząc jedną historię. Historię niesamowitą i magiczną, a jednak z łatwością można ją przenieść  w nasze obecne realia.  Czyż nie macie czasem nieodpartego wrażenia, że naszych polityków opętały demony?

Książka jest pełna dynamicznej akcji. W niektórych momentach można pogubić wątki, ale na pewno nie można się przy tej lekturze nudzić. Gadające magiczne koty, bóstwa, rytuały i to wszystko osadzone w  dobrze nam znanym świecie. Bohaterowie są podobni do nas, bo w każdym  jest trochę dobra i trochę zła. Takie książki pokazują, że nie warto spieszyć się z osądzaniem innych. Warto jest wysłuchać historii człowieka zanim go ocenimy. 

Maciej Bennewicz jak na coacha przystało daje nam w swojej powieści pewne wskazówki. Kilka pouczających i wartościowych cytatów wykorzystałam na swoim fanpagu https://web.facebook.com/czytadelko.piszecomysle/. To życiowe drogowskazy nad, którymi warto się zastanowić. Powieść według mnie ma swoje drugie dno. To nie jest bajeczka dla dorosłych, tylko samo życie przyprawione magią, opisane z humorem i przymrużeniem oka.

Przeczytajcie, a przekonacie się, że „przyszłość ma wszystkie możliwości, wszystkie drzwi do otwarcia i jest ich nieskończenie wiele”. 

 

Komentuj